doradztwo podatkowe oferta

Doradztwo podatkowe

 • udzielamy porady i konsultacje dla osób fizycznych i prawnych
 • przygotowywanie wszelkich dokumentów (np. kredytowych),formularzy rejestracyjnych i zgłoszeń
 • porady w zakresie najkorzystniejszej formy opodatkowania oraz minimalizacji obciążeń podatkowych
 • reprezentowanie interesów podatnika w Urzędach Skarbowych i ZUS na podstawie udzielonych pełnomocnictw

Podatki i doradztwo podatkowe

Dla wielu przedsiębiorców kwestie podatkowe bywają równie skomplikowane, co fizyka kwantowa. I nic w tym dziwnego – przepisy podatkowe bywają niejasne, a częste zmiany przepisów jeszcze bardziej komplikują to zagadnienie.

Na szczęście jednak z pomocą przychodzi doświadczony zespół doradców i specjalistów z Biura Rachunkowego TAXA w Krakowie! Od lat doradzamy przedsiębiorcom i osobom fizycznym w kwestii podatków w Polsce, oferując kompleksowe usługi podatkowe dla firm i osób fizycznych – nie tylko na terenie Krakowa, ale i w całym kraju. Dlatego, zamiast koncentrować się na kwestiach związanych z systemem podatkowym – zaufaj naszemu biuru i pozwól nam realizować usługi podatkowe dla Twojej firmy! A zaoszczędzony dzięki nam czas, możesz poświęcić na to, by rozwinąć swoje przedsiębiorstwo,

Usługi podatkowe dla firm a zmiany przepisów prawa podatkowego

Jako podatnik i właściciel firmy stoisz przed nie lada wyzwaniem. Znajomość prawa podatkowego w Polsce wymaga bowiem śledzenia jego aktualizacji. Ministerstwo Finansów co chwila zmienia obowiązujące przepisy, co znacznie utrudnia zajmowanie się podatkami na własną rękę. Śledzenie zmian w przepisach to jednak jeszcze nie wszystko. Do tego dochodzi również znakomita znajomość prawa cywilnego, administracyjnego oraz wielu innych dziedzin, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podatkowe. I choć wiele tych kwestii można doczytać w internecie, czy w czasopismach takich jak Dziennik Gazeta Prawna, w rzeczywistości wymaga to ukończenia przynajmniej studiów II stopnia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe.

Znakomitym przykładem tego jest Polski Ład i zmiany, jakie jeszcze przed jego wejściem systematycznie wprowadzano od 1 stycznia 2022 r. Nie da się ukryć, że wywołały one wiele zamieszania – przebijając tym samym 2020 r. i pandemię, która był niezwykle ciężkim okresem dla firm i ich właścicieli.

Na przestrzeni ostatniego roku przepisy podatkowe były nowelizowane tyle razy, że trudno się w nich połapać bez pomocy doradcy, czy księgowego. Zwłaszcza w przypadku podmiotów gospodarczych, na których ciąży obowiązek przestrzegania prawidłowości implementacji przepisów unijnych oraz państwowych. Organy podatkowe nie mają bowiem litości i nie stronią od przeprowadzania kontroli podatkowej, celno-skarbowej czy też postępowania podatkowego, w sytuacji gdy istnieje prawdopodobieństwo błędnego rozliczenia podatkowego.

Jak więc widać, polski system podatkowy jest na tyle skomplikowanym tworem, że z perspektywy właściciela firmy najkorzystniej jest współpracować z firmami doradztwa podatkowego, które specjalizują się w różnych branżach lub sektorach gospodarki. Dzięki temu ma się szansę zmniejszyć ryzyko podatkowe, jakie ciąży na zrealizowanych, bieżących oraz przyszłych operacjach gospodarczych. I tu zjawiamy się my – certyfikowane biuro rachunkowe TAXA.

Doradca podatkowy w Krakowie – świadczenie usług na miejscu oraz online

Biuro rachunkowe TAXA to zespół ambitnych i utalentowanych ekspertów, których usługi znajdują się na podium rankingu firm i doradców podatkowych w Krakowie, a nawet i całej Polsce. Co więcej, cały czas rozszerzamy swoje usługi, a nasza oferta odnosi się do firm, osób fizycznych i prawnych. Ponadto oferujemy doradztwo zarówno w formie spotkań w naszym biurze, jak i siedzibie klienta, a niektóre usługi doradcze również w formie telefonicznej lub online. Z kolei na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa i zgody na przetwarzanie danych z przyjemnością reprezentujemy również naszych klientów w Urzędzie Skarbowym, ZUS, sądzie administracyjnym oraz wielu innych instytucjach. Zajmujemy się nie tylko bieżącym doradztwem podatkowym, ale i interpretacją orzecznictwa sądów w sprawach podatkowych.

Oferowane przez nas usługi obejmują nie tylko doradztwo, ale i przygotowywanie wszelkich niezbędnych dokumentów. Nasze biuro powstało z myślą o tym, by pomagać podatnikom w sporach podatkowych oraz walce z urzędniczym bezprawiem. Na prośbę klienta aktywnie uczestniczymy także w kontrolach podatkowych, celno-skarbowych oraz wszelkich innych postępowaniach podatkowych. Wszystko to w ramach mechanizmów podatkowych, które starannie dobieramy do branży i charakteru prowadzonej działalności. Nie boimy się również wyzwań i chętnie reprezentujemy klientów, którzy ponoszą przykre skutki podatkowe np. z braku poprawnego rozliczenia czy nieprzestrzegania uprzednich porozumień cenowych.

Podatki i doradztwo podatkowe, czyli jakie usługi świadczymy?

Nasi doradcy aktywnie wspierają klientów na każdym etapie postępowania, czy sporu toczonego przed organami i sądami wszystkich instancji. Zarówno w toku kontroli podatkowych, zwrotów VAT, jak i postępowań karnoskarbowych, a nawet i tzw. white collar crimes, czyli przestępstw managerskich. To jednak dopiero przedsmak tego, co mamy do zaoferowania. Wysoka pozycja w rankingu firm doradztwa podatkowego zobowiązuje nas do tego, by nieustannie się rozwijać i poszerzać naszą ofertę.

Doradztwo w zakresie podatków, optymalizacja, raporty podatkowe – jakie dokładnie usługi obejmuje oferta TAXA Kraków?

Naszym klientom oferujemy pomoc w zakresie:

 • Rozliczania podatków dochodowych – zarówno rozliczania PIT, jak i CIT;
 • Rozliczania podatku od towarów i usług – czyli podatku VAT;
 • Rozliczania podatku kapitałowego;
 • Analizę opodatkowania transakcji PIT, CIT, VAT;
 • Doradztwo podatkowe – m.in. w zakresie dokumentacji cen transferowych, tzw. tax compliance (przestrzegania prawa podatkowego), podatków pośrednich oraz wielu innych zagadnień, cła, akcyzy itd.
 • Rozliczania kryptowalut;
 • Odprowadzania podatku od spadków i darowizn, czy podatku od nieruchomości;
 • Prowadzenia księgowości online;
 • Prowadzenia pełnej księgowości;
 • Wykonywania rozliczeń rocznych;
 • Przeprowadzania optymalizacji podatkowej dla firm;
 • Zmiany rezydencji podatkowej;
 • Odwoływania się od decyzji organów podatkowych;
 • Weryfikacji transakcji pod kątem nadużycia prawa.

Ponadto zajmujemy się również rachunkowością zarządczą oraz ryczałtem ewidencjonowanym. Wśród świadczonych przez nas usług znalazło się także zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, doradztwo w zakresie ustalania strategii zabezpieczenia majątku firmowego i prywatnego, reprezentacja klientów zagrożonych procederem karuzel VAT, reprezentowanie w sprawach sądowych, odwoływanie się w imieniu klienta od decyzji organów podatkowych oraz wiele innych usług. Dodatkowo przeprowadzamy również szkolenia dla przedsiębiorców, księgowych oraz osób fizycznych.

Nasz zespół doradztwa podatkowego

Doradztwo podatkowe świadczone w ramach powyżej wymienionych usług rozliczamy z klientami na podstawie stawki godzinowej, ryczałtu lub abonamentu. Dostępne rozwiązania prawne proponujemy klientom w oparciu o indywidualne potrzeby biznesowe i tak jak wspomnieliśmy na początku – nie boimy się wzywań. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem – z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!

Masz pytania?
Zadzwoń!

(+48) 12 260 42 30

Darmowa wycena

Nasze usługi wyceniamy indywidualnie. Jeżeli chcesz otrzymać darmową wycenę, wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami.